Przemysł motoryzacyjny

 1. Bollhoff Polska >
 2. Rozwiązania branżowe >
 3. Motoryzacja

Przemysł motoryzacyjny

Jako wiodący dostawca systemów w technice łączenia i montażu i międzynarodowy usługodawca logistyczny Böllhoff jest uznanym partnerem przemysłu motoryzacyjnego i jego poddostawców.
Udział rozwiązań firmy Böllhoff jest skupiony w klasycznych częściach samochodu. Przedstawimy Państwu rozwiązania dla siedmiu modułów w obszarze techniki łączenia i montażu. Zapraszamy do jazdy.

Wprowadzenie

Przemysł motoryzacyjny jest nadal jedną ze znaczących gałęzi przemysłu i impulsem dla wielu innych branż.

Zdolność do innowacyjnych usług i potencjał techniczny decydują o skuteczności szans autoryzowanych dostawców motoryzacji i jego poddostawców. Böllhoff potrafi im sprostać dzięki dziesięcioletniemu doświadczeniu w rozwoju różnych branż z wyszczególnieniem przemysłu motoryzacyjnego.
Böllhoff oferuje swoje zorientowane na rynek i aktualne produkty i usługi. Zasadniczym znaczeniem samochodu jest oferowana mobilność, ale także elastyczność, tak aby nowoczesne społeczeństwo pozostawało tym czym jest, czyli mobilnym społeczeństwem.

Autobahnkreuz

Wymagania

Państwa wymagania – nasze produkty

Wnętrze

Wnętrze jest dzisiaj decydującym kryterium dla rozróżnienia każdej marki samochodu.
Klienci życzą sobie ciągle więcej indywidualności i dostosowania do potrzeb. Stosownie do tego, oferowane w ostatnich latach warianty wyposażenia od autoryzowanych dostawców motoryzacji zostały znacznie rozszerzone.

Wnętrze

Wnętrze składa się z różnych segmentów, które sięgają od aplikacji chroniących pasażerów, jak poduszki powietrze, aż po deskę rozdzielczą. Funkcjonalność ma coraz większe znaczenie, a liczba zastosowanych we wnętrzu materiałów gwałtownie wzrasta.
Z tego punktu widzenia Böllhoff może zająć odpowiednią pozycję poprzez swoje kompetencje aplikacyjne.

Wybrane elementy złączne dla modułu wnętrze

Silnik i agregaty

Silnik jest sercem samochodu i jednocześnie źródłem innowacji.

Ciągły rozwój odgrywa zasadniczą rolę, ponieważ silnik spalinowy pozostaje także źródłem głównego napędu samochodu. Redukcja emisji dwutlenku węgla i projektowanie silników charakteryzujących się małym spalaniem będą w przyszłości priorytetem.

Silnik i agregaty

Zmienne sterowanie zaworów, odłączanie cylindrów itd. są przykładem aktualnych innowacji. Böllhoff chce w to wnieść wkład swoimi innowacyjnymi elementami złącznymi.

Wybrane elementy złączne dla modułu silnik i agregaty

Karoseria

Konstrukcje z elementów lekkich i bezpieczeństwo pasażerów odgrywają od paru lat zasadniczą rolę przy koncepcji nowych pojazdów. W toku tych konstrukcji mają zastosowanie alternatywne materiały i technologie.

Stal pozostaje dalej dominującym materiałem w strukturze karoserii dzięki pracom rozwojowym dotyczącym dużej ilości nowych stali (np. stal wielofazowa). Materiały takie jak: aluminium i magnez zyskują jednak na znaczeniu.

Karoseria

Na podstawie rozwijającego się hybrydowego sposobu budowania technologia łączenia jest ważnym aspektem w budowie karoserii. Także w tym segmencie Böllhoff jest niezawodnym partnerem.

Wybrane elementy złączne dla modułu karoseria

Karoseria (wygląd zewnętrzny)

Tożsamość marki samochodu odzwierciedla się bardzo mocno w wyglądzie zewnętrznym. Same części wyposażenia pojazdu są ważnym elementem projektu.
Nowe technologie produkcji i materiały, szczególnie lekkie materiały konstrukcyjne jak tworzywa sztuczne, podwyższają konstrukcyjny stopień bezpieczeństwa.

Karoseria (wygląd zewnętrzny)

Zasadniczo wygląd zewnętrzny można podzielić na trzy segmenty: moduły ze stali, moduły zewnętrzne z tworzyw sztucznych i moduły technologiczne. Dla tych segmentów Böllhoff posiada odpowiednie Know-how w technice łączenia.

Wybrane elementy złączne dla modułu karoseria

Przeniesienie napędu

Dynamika jazdy i komfort jazdy - rosnące potrzeby klienta, które także dotyczą przeniesienia napędu. Przeniesienie napędu ma znaczący udział w postrzeganiu marki samochodu. Wymaganie wysokiej gęstości mocy przy niskim zużyciu paliwa jest nadal aktualne.

Przeniesienie napędu

Stosownie do tego zostały rozwinięte innowacyjne, charakterystyczne dla danej marki, koncepcje skrzyni biegów.
Böllhoff chce wspierać i wnieść swoje kompetencje w technikę łączenia- im wcześniej tym lepiej.

Wybrane elementy złączne dla modułu przeniesienie napędu

Podwozie

Źródłem napędzającym technologię w module podwozie są rosnące wymagania bezpieczeństwa, ochrony środowiska naturalnego i komfortu. Znaczącym wymogiem jest zmniejszenie zużycia paliwa.
Wyraźne zalety odnośnie kosztów i wagi można osiągnąć przez redukcję grubości blachy. Aluminium i stal o dużej wytrzymałości będą miały w przyszłości większe zastosowanie.

Podwozie

Wybiegające w przyszłość systemy zawieszenia i tłumienia drgań poprzez elektryfikację hamulców i układu kierowniczego po zintegrowane systemy modułowe mechatroniczne, to tematy w obrębie modułu podwozia. Böllhoff chce w to wnieść wkład swoimi innowacyjnymi elementami złącznymi.

Wybrane elementy złączne dla modułu podwozie

Elektryka/Elektronika

Elektronika pojazdu jest tematem kluczowym. Elektroniczne systemy i komponenty określają coraz bardziej przyszłość konstrukcji samochodów.
Rozwój urządzeń sterujących jest imponujący. Przeciętnie w samochodzie średniej klasy znajdują się dwa do trzech tuzinów elektronicznych urządzeń sterujących z każdorazowo 200 do 300 elementami konstrukcyjnymi.

Elektryka/Elektronika

Moduł elektryka/elektronika staje się nie tylko coraz bardziej złożony, ale też bardziej wymagający. To zadanie, które Böllhoff sobie chętnie stawia by móc oferować Państwu techniczne rozwiązania w technice łączenia.

Wybrane elementy złączne dla modułu elektryka /elektronika

Łańcuch wartości klienta

Stwórzcie Państwo z nami swój optymalny łańcuch wartości dodanej

Globalna konkurencja dba o wysoki nacisk na koszty i innowację. Coraz krótsze cykle życia modeli samochodów, przy jednoczesnym rozszerzeniu różnorodności modeli i spełniania różnych potrzeb klienta, maja odzwierciedlenie w szczególnych wymaganiach przemysłu motoryzacyjnego.

Poddostawcy kładą nacisk na współpracę obejmującą całe przedsiębiorstwo- w sensie strategicznego partnerstwa- z wyraźnymi kompetencjami działu rozwoju, produkcji i logistyki.
Böllhoff - jako kompletny i systemowy usługodawca - oferuje dla każdego obszaru przemysłu motoryzacyjnego łańcuch wartości produktów i usług.

 • Badania i rozwój

  Badania i rozwój

  • wiedza o trendach na przyszłość
  • zarządzanie innowacjami poprzez własny dział rozwoju
  • doradztwo techniczno-aplikacyjne
  • nowoczesna technika CAE
 • Zakup i logistyka

  Zakup i logistyka

  • redukcja różnorodności dostawców
  • optymalizacja procesów wewnątrzzakładowych
  • standaryzacja i otymalizacja elementów kl.C
  • 100%-owa gotowość dostaw
 • Produkcja

  Produkcja

  • przyspieszenie Waszych procesów produkcyjnych i montażowych
  • róznorodne rozwiązania montażowe
  • uznany Know-how do planowania produkcji
 • Jakość

  Jakość

  • certyfikowany system zarządzania jakością
  • akredytowane laboratorium badawcze wg DIN EN ISO/IEC 17025
  • certyfikowany system zarządzania ochrona środowiska wg DIN EN ISO 14002
  Certyfikaty i standardy


Systemy dostaw

Czy szukasz informacji o systemach zaopatrzenia i dostaw?

ECOSIT®

Kontakt

Potrzebujesz doradctwa lub informacji odnośnie produktów?

Kontakt
Das Teaser-Element 3 ist nicht definiert, obwohl im Teaser-Header angegeben.

Przemysł motoryzacyjny


BÖLLHOFF

Copyright © 2013 Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.