Kompetencje

 1. Bollhoff Polska >
 2. Joining together >
 3. Kompetencje

Kompetencje

Böllhoff doradza, dostarcza towar klientom globalnie w postaci szerokiego programu elementów złącznych zorientowanych na zastosowanie i proces włącznie z przynależnymi do nich rozwiązaniami montażowymi.

Łańcuch wartości dodanej klienta

Osiągniecie: Wsparcie łącznego łańcucha wartości klientów!

Logistyka

Logistika w Böllhoff

Wymagania w trakcie przemian

Hochregallager

Zmiany rynku w ostatnim stuleciu nie ominęły także logistyki grupy Böllhoff. W ten sposób na koniec lat 90 tych została zrealizowana centralizacja zorientowana na klienta i wymagająca produktywności. Małe magazyny zostały zmienione w wysokowydajne centra logistyczne w ważniejszych lokalizacjach w Niemczech i na świecie. W ten sposób zostały osiągnięte efekty synergiczne i optymalizacja procesów, które są decydującą zaletą w obszarze konkurencyjności.

W wielu przedsiębiorstwach logistyka długo była tylko czystą gospodarką towarową połączoną z wysyłką towarów. Jej znaczenie wzrosło w ostatnich latach. Logistyka jest dzisiaj znaczącym procesem w zarządzaniu Supply-Chain w Böllhoff , potrafi sprostać nowym wymaganiom zarządzania towarami klasy C ECOSIT® i ma ugruntowaną pozycję od ponad 10 lat.

Böllhoff spełnia także wymagania międzynarodowego przemysłu motoryzacyjnego, co poświadczają certyfikacje lokalizacji Bielefeld według ISO/TS 16949:2002. Böllhoff wspiera swoich klientów w obrębie Niemiec i na całym świecie poprzez wysoka dostępność swoich artykułów, krótki czas dostaw i współpracę z niezawodnymi partnerami w obszarze ekspedycji, żeby wysyłać zamówienia klientów na korzystnych warunkach.

Lokalizacje logistyczne

 • Centrum logistyczne północ / Bielefeld
 • Centrum logistyczne południe / Jettingen-Scheppach
 • Centrum logistyczne wschód / Leipzig
 • Centrum logistyczne zachód / Dormagen
 • Centrum logistyczne południowo- wschodnia Europa / Słowacja

i dalsze logistyczne lokalizacje w Europie i na świecie

Przykład

Wydajność centrum logistycznego północ w Bielefeld

LKWs

Centrala firmy w Bielefeld była rozbudowywana od 1997 z dużym naciskiem na wymagania przyszłości. W tym czasie uruchomiono system CAQ na przyjęciu towarów, który wspólnie z nowoczesnym systemem procesów magazynach redukuje przebieg procesów w logistyce, a tym samym czyni je ekonomiczniejszymi. Poza tym miała miejsce przestrzenna ekspansja: dział wysyłki towarów został rozszerzony podobnie jak powierzchnia magazynu. Wydajność magazynu wzrosła poprzez zastosowanie nowych oprogramowań procesów magazynowych i automatycznych technik przenoszenia dla KLT i palet. Dzięki temu możliwe jest to, że dzisiaj w Bielefeld dziennie jest pobieranych, sprawdzanych i składowanych od 60 do 140 ton na dostawach towarów do określonego miejsca - od artykułów katalogowych po części rysunkowe na życzenie klienta. A to wszystko bez kompromisów odnośnie wysokich wymagań jakościowych.

Na wydaniu towarów realizuje się w ciągu jednego dnia roboczego około 2000 zleceń, od małych paczek wysyłkowych po przesyłki liczące ponad 20 palet wysyłanych przez spedycję. W ciągu wielu zmian roboczych gwarantuje się terminową realizację i dostawę do określonego miejsca.

Wystawcie Państwo Böllhoff na próbę!

Produkcja

Własna produkcja

 • AMTEC®Produktion

  Wkładki gwintowe do tworzyw sztucznych AMTEC®

  Na tokarkach jedno- i wielowrzecionowych produkowane są elementy złączne z różnymi właściwościami funkcyjnymi: z gwintem wewnętrznym, zewnętrznym czy gwintem przelotowym.

  Jako tworzywo stosuje się mosiądz, stal, aluminium i stal nierdzewną. Forma zewnętrzna jest optymalizowana dla każdego przypadku zastosowania, osadzenie wkładek gwintowych może następować poprzez zgrzewanie, wkręcania oraz mocowanie rozprężne.

  Böllhoff produkuje elementy o wadze od 0,07 do 80 g, przy czym najmniejsza wkładka gwintowa ma wymiar M 1,2

  Wkładki gwintowe do tworzyw sztucznych AMTEC®
 • Części z tworzyw sztucznych

  Części z tworzyw sztucznych

  Na nowoczesnych wtryskarkach produkowane są techniczne precyzyjne kształtki wtryskowe od 0,01 do 150 g.

  Wszystkie techniczne termoplastyczne tworzywa sztuczne- także we wzmocnionych i zmodyfikowanych wariantach - są obrabiane na tych urządzeniach. Nasze umiejętności i zdolności w różnych kombinacjach metal-tworzywo sztuczne pozwalają na zastosowanie tej techniki w znacznej części produkcji.

  Formy wtryskowe są otrzymywane z narzędzi przeważnie produkcji własnej..

  Specjalne elementy złączne
 • RIVSET® Fertigung

  Nity przetłoczeniowe RIVSET®

  Na wielostopniowych prasach produkuje się nity przetłoczeniowe RIVSET® w procesie obróbki plastycznej na zimno.

  Obróbce poddawane są przeważnie stal i aluminium.

  Nity przetłoczeniowe są następnie ulepszane przez obróbkę cieplną, pokrywane powłoką i magazynowane lub pakowane jako materiał luzem.

  Nity przetłoczeniowe RIVSET®
 • HELICOIL® Fertigung

  Wkładki gwintowe HELICOIL® plus

  Na specjalnych maszynach do obróbki drutu produkowane są wkładki gwintowe free running oraz screwlock.

  Wysokoprecyzyjne profile z drutu o przekroju w kształcie rombu służą do produkcji klasycznych HELICOIL®. Produkowane są zarówno metryczne jak i calowe wymiary. Standardowo w stali szlachetnej.

  HELICOIL® spełnia różne LN- normy. Dla lotnictwa obrabiane są także wysoko żaroodporne materiały. Paleta wymiarów obejmuje od M2 do M200x6 względnie odpowiednie wymiary w calach. Dotychczas największa wyprodukowana wkładka HELICOIL® miała średnicę M320.

  Drutowe wkładki gwintowe HELICOIL®
 • RIVKLE® Fertigung

  Nitonakrętki i nitośruby RIVKLE® oraz nity zrywalne RIVQUICK®

  Na wielostopniowych prasach produkowane są w procesie obróbki plastycznej na zimno i ciepło i na wielowrzecionowych tokarkach produkty z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym.

  Gwinty mogą być formowane bądź wycinane. Obróbce podlegają przeważnie stal, aluminium, mosiądz i nierdzewne stale.

  Nasi klienci postrzegają nas jako specjalistów od rozwoju nakierowanego na zastosowanie.

  Technika przetłoczenia przy pomocy nitu
 • Einzelteilfertigung

  Systemy śrubowe i złączne

  W produkcji i montażu pojedynczych części są wykorzystywane odpowiednie podzespoły: od ręcznych wkrętarek po stacjonarne systemy śrubowe ze sterowaniem SPS, jak i urządzenia dla linii montażowych i High-Tech- moduły do zastosowania z robotami.

  Nadal produkowane są wszystkie komponenty i maszyny do obróbki nitów magazynowanych i przechowywanych luzem nitów przetłoczeniowych RIVSET®.

  Dział rozwoju Böllhoff tworzy wspólnie z klientami optymalne rozwiązania dla technicznego zastosowania produktów.

  Systemy montażowe
Zarządzanie jakością i środowiskiem naturalnym

Certyfikaty

Detail thread

Zarządzanie jakością Böllhoff było certyfikowane według DIN EN ISO 9001 już w 1993 . Dalszym kamieniem milowym była certyfikacja według QS 9000 w roku 1997. Böllhoff jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw techniki łączenia i montażu certyfikowanym według ISO/TS 16949 - największego światowego standardu przemysłu motoryzacyjnego. To uzyskane w 2003 odznaczenie odzwierciedla historię i całościowe myślenie grupy Böllhoff. Konsekwentnie kontynuowane zarządzanie jakością i środowiskiem naturalnym ugruntowało się na rynku jako czynnik sukcesu.
Uzyskanym w 1999 r. w obszarze środowiska naturalnego certyfikatem według DIN EN ISO 14001 Böllhoff dokumentuje swój wkład w politykę środowiskowa chroniącą zasoby.Jakość & Środowisko

Szukasz wyczerpującej informacji o naszym systemie zarządzania jakością i ochroną środowiska?

Jakość i środowisko naturalne

Samoświadomość

Broszura wizerunkowa o grupie Böllhoff !

Do pobrania

Kontakt

Potrzebujesz doradctwa lub informacji odnośnie produktów?

Kontakt

BÖLLHOFF

Copyright © 2013 Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.